Galerie Trafačka, nejen na streetartové, ale na mladé umělecké scéně vůbec již vyhlášený výstavní prostor, sídlí ve Vysočanech, v průmyslových halách bývalé trafostanice ČKD v ulici pojmenované po levicovém novináři Kurtu Konrádovi. I název nejbližší tramvajové zastávky – Ocelářská „ladí“ s továrním prostředím prostoru, jehož podobu utváří necelá desítka mladých umělců kolem Jana Kalába, jedné z nejviditelnějších postav na české graffiti a streetartové scéně, kteří jej od roku 2006 používají – vznikl zde v zadním velkém halovém traktu velkokapacitní ateliér a v přední vstupní budově s odděleným výstavním prostorem, určeným pro prezentaci současného umění.
Všudypřítomnému streetartovému espritu konvenuje i fakt, že tento prostor pravděpodobně v nedaleké budoucnosti čeká zánik. Provozovatelé Trafačky konstatují, že vzhledem k urbanistickým plánům v okolí lze odhadovat její další existenci pouze na několik měsíců. Program Trafačky koncipují se zaměřením nejen na výstavy, ale i na divadelní představení, projekce, přehlídky, workshopy, performance, přednášky a jiné multimediální projekty s důrazem na aktuální výtvarnou scénu, street art a konceptuální tvorbu, podporují umělce, kteří nemají prostředky na financování vlastních ateliérů či veřejné prezentace.
Trafačka umožňuje díky svým dispozicím bývalých továrních prostor instalaci rozměrově náročných projektů (výtvarných, filmařských či divadelních). Záměrem okruhu lidí provozujících objekt bylo vytvořit místo setkávání, kde bude možné sledovat nové tendence v současném umění, prostor umožňující otevřenou diskusi, střetávání a konfrontaci českých a zahraničních umělců. Mezi větší projekty, které se zde uskutečnily, patří například 5+kk (viz At. č. 11/07), Point Shop a nyní mezinárodní festival street artu a graffiti Names, kde se měly možnost setkat a prezentovat špičky této české i zahraniční scény.